X
تبلیغات
زولا

عکس های دکتر علی شریعتی

همه دفاتر پلیس ۱۰+ آماده صدور گذرنامه هستند

همه دفاتر پلیس ۱۰+ آماده صدور گذرنامه هستند    
۱۳۹۴\۰۸\۲۵ - ۸:۱۷ AM


فرمانده قرارگاه اربعین ناجا گفت: همه دفاتر پلیس ۱۰+ در سراسر کشور آمادگی صدور گذرنامه را دارند وتلاش می شود در حداقل زمان در اختیار متقاضیان قرار بگیرد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری صداوسیما ، سردار حسن کرمی در برنامه تیتر امشب شبکه خبر افزود: بر اساس تصمیمات اتخاذ شده افراد برای شرکت در مراسم اربعین حسینی در کربلای معلی باید روادید داشته باشند .


وی گفت: برای این منظور کنترل هایی هم پیش بینی شده است بطوریکه افراد از مبدا که حرکت می کنند در پلیس راه ها کنترل های اولیه صورت می گیرد و هر چه به مرز نزدیک تر می شوند کنترل ها شدیدتر میشود .


کرمی افزود : امکان صدور گذرنامه در مرز وجود ندارد اما در شهرهای مرزی دفاتر پلیس 10+می توانند ظرف 24 ساعت گذرنامه صادر کنند .


دبیر ستاد مرکزی اربعین هم در گفتگوی تلفنی با این برنامه به تشکیل کمیته تخصصی حمل ونقل وزیرساخت اشاره کرد و گفت : این کمیته صرفا موضوعات تخصصی حمل ونقل را پیگیری میکند .


آقابابایی گفت :البته ستاد دیگری موضوعات حمل ونقل در داخل کشور عراق را نیز با محوریت سفارت جمهوری اسلامی ایران در آن کشور پیگیری میکند که در جهت تسهیل انتقال و برگشت زائران باشد .


وی افزود: در داخل کشور اتوبوسهای بین شهری زائران را از مبدا به نزدیکترین مرز ایران و عراق در شهرهای مهران، چذابه و شلمچه منتقل می کند و در آنجا اتوبوس های شهری این افراد را به نقطه صفر مرزی هدایت می کند .


آقا بابایی گفت : البته مسیرهایی همچون راه آهن و هواپیما هم در برنامه ریزی ها گنجانده شده و مهمتر از همه موضوع بازگشت زائران به صورت خاص دیده شده است.معاون سازمان حج وزیارت: امکان صدور روادید برای اربعین فقط در چهار دفتر


معاون سازمان حج وزیارت گفت : تاکنون 975 هزار نفر برای حضور در مراسم اربعین حسینی در سامانه سما ثبت نام کرده اند. حمید محمدی در برنامه تیتر امشب شبکه خبر با موضوع اربعین و تمهیدات صورت گرفته برای زائران حسینی افزود: مسئولیت مستقیمی که بر عهده سازمان حج و زیارت در این زمینه نهاده شده موضوع اعزام ، اسکان و تغذیه درداخل مرزهای ایران است.


وی گفت : همچنین سازمان حج وزیارت 11 دفتر در شهرهای قم ، تبریز ، ساری ، شیراز ، کرمان ، یزد ، کرج ، ایلام ، خرمشهر ، سوسنگرد و تهران را تجهیز کرده است و کادر کنسولگری عراق در این دفاتر برای صدور روادید مستقر شده اند .


محمدی افزود : حدود دو هزار دفتر زیارتی در سراسر کشور وجود دارد و تلاش کردیم تا از طریق وزارت خارجه کار صدور روادید سرعت بیشتری بگیرد اما متاسفانه تاکنون صدور روادید فقط در چهار دفتر کرج ، قم ، تبریز و شیراز صورت می گیرد .


وی گفت : هفت دفتر باقی مانده هنوز امکانات لازم برای صدور روادید در اختیار ندارند .


معاون سازمان حج و زیارت با اشاره به اینکه تجربه سال قبل در خصوص طراحی سامانه سما تجربه خوبی بود گفت : متقاضیان حضور در مراسم اربعین حسینی باید در این سامانه ثبت نام کنند .


محمدی افزود : متقاضیان تا فرصت است باید در این سامانه ثبت کنند و زمان ثبت نامشان را به تاخیر نیاندازند .


وی گفت : چنانچه تجهیزات مربوط به صدور ویزا در دفاتر به صورت کامل وجود داشته باشد صدور روادید زمان زیادی نخواهد برد و یک روزه می توان آن را صادر کرد .


محمدی با اشاره به اینکه امکان صدور انفرادی هم امکانپذیر است گفت: اما با توجه به اینکه هزینه روادید انفرادی بیشتر از گروهی است وصدور آن نیز قدری نسبت به انفرادی طول می کشد توصیه می شود علاقه مندان به صورت گروهی ثبت نام کنند.معاون استاندارخوزستان: مبادی امدادرسان عراق را هم تجهیز کرده ایم


معاون استاندار خوزستان گفت: برای تکرار نشدن مشکلات سال قبل اماکن امداد رسان کشور عراق را هم ما تجهیز می کنیم .


قدرت الله دهقان در ارتباط زنده با برنامه تیتر امشب شبکه خبر سیما افزود: پارسال هم مشکل خاصی در شلمچه وچذابه وجودنداشت اما برای جلوگیری از تکرار موارد مشکل ساز اربعین 93 تمهیدات لازم اندیشیده شده است .


وی ادامه داد : برای راحتی عبور ومرور زائرین در خروجی های چذابه و شلمچه تمهیدات لازم اندیشیده شده اما در عراق توانایی پاسخگویی به نیازهای زائرین وجود ندارد از این رو برای رفع این مشکل قرار شده است تا در سامانه های پایانه ای ورودی زائرین در عراق نیروهای عراقی به ارائه امکانات و تجهیز زائرین بپردازند .


دهقان ادامه داد : امسال 48 چادر امداد رسان در خروجی های شلمچه و چذابه تعبیه شده است که البته عهده دار این مسئولیت هم مردم هستند.


استاندار ایلام در ارتباط تلفنی با برنامه تیتر امشب گفت : امسال حدود 96 چادر امداد رسان در مرز مهران تعبیه شده است که روزانه میزبان 5 هزار نفر زائر است که البته در روزهای گذشته تعدادی هم بدون ویزا اقدام به عبور ومرور کردند وبا برقراری هماهنگی های لازم ظرف 24 ساعت برایشان ویزا صادر شده است .


معاون سازمان حج و زیارت هم به ملزومات اخذ روادید اشاره کرد وگفت: برای دریافت روادید حدود 30 دلار به اضافه 10 هزار تومان از زائرین اخذ می شود .


محمدی همچنین از وجود 150 هزار امکان اسکان در کشور عراق خبر داد.


استاندار خوزستان در ادامه به همکاریهای بی دریغ امداد رسانان راهیان نور اشاره کرد وگفت : جهت پذیرایی از زائرین حدود صد هزار نفر در اماکن تعبیه شده عراقی اعلام آمادگی کرده اند .


سردار کرمی فرمانده قرارگاه اربعین هم بابیان اینکه درصورت نیاز به باز شدن خروجی های بیشتر مثل مرز خسروی امکانات لازم وجود دارد گفت: با این همه هنوز نیازی مشاهده نشده است .


وی از تعبیه پارکینگ های لازم برای کسانی که قصد سفر با خودروی شخصی را دارند خبر داد وگفت : باوجود اینکه زیرساخت جاده ای و ریلی در خوزستان وجوددارد اما بهتر است زائرین مسیرهای دیگری را هم برای عبور ومرور انتخاب کنند تا از تجمع وازدحام روی مرزهای خوزستان جلوگیری شود .


حمید محمدی هم افزود : ویزاهای صادر شده مخصوص اربعین است و طبیعتا در روزهای بعداز اربعین اعتباری نخواهد داشت .
-------------------------------------
طرح تسهیلات ۲۵ میلیون تومانی خرید خودرو، تحمیلی نبود    
۱۳۹۴\۰۸\۲۵ - ۸:۱۹ AM


مدیر روابط عمومی بانک مرکزی گفت: طرح اعطای تسهیلات ۲۵ میلیون تومانی با هدف کمک به تحریک تقاضا و خرید کالاهای تولیدی تولیدکنندگان داخلی بود.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری صداوسیما، محمدعلی کریمی در ارتباط تلفنی با برنامه گفتگوی ویژه خبری یکشنبه شب شبکه دو سیما در پاسخ به این پرسش که آیا طرح خرید خودرو به بانک مرکزی تحمیل شد؟ گفت: مسلما تحمیلی نبود و یک بخش از این طرح برای خودرو بود و بخش دیگر، کالاهای واسطه ای را هم شامل می شود.


کریمی اضافه کرد: در بخش خودرو برای فروش صد هزار دستگاه تفاهم شد اما این تفاهم اعلام نشد زیرا واقعیت این است که پیش بینی دقیق برای میزان استقبال مردم نبود که چه تعداد و در چه مدت فروش می رود .


وی با بیان اینکه مجموعه نظام اقتصادی و پولی کشور این تصمیم را گرفته است افزود: این مجموعه همان مجموعه ای است که تورم را در2 سال اخیر از40 به 15 درصد رسانده است.


مدیر روابط عمومی بانک مرکزی با بیان اینکه اجرای این طرح نواقصی هم داشت گفت : نگرانی هایی وجود داشت که در اجرای این طرح دلالی و رانت ایجاد شود .


کریمی افزود : این طرح کمکی از سوی مجموعه نظام بانکی به یک بخش اقتصادی بود که صنایع پایین دستی و مرتبط دارد و حدود 20 درصد مجموع صنایع ما را صنعت خودرو تشکیل می دهد.طرح تسهیلات 25 میلیون تومانی خرید خودرو هدف مشخصی نداشت


کارشناس اقتصادی گفت: طرح تسهیلات 25 میلیون تومانی خرید خودرو هدف مشخصی که به نفع مردم باشد نداشت و بیشتر بر جلوگیری از ورشکستگی یا حل مشکلات یک صنعت متمرکز بود.


علی خاکساری با حضور در برنامه گفتگوی ویژه خبری یکشنبه شب شبکه دو سیما در ارزیابی اجرای این طرح افزود: مردم از عملکرد صنعت خودرو و از کیفیت و قیمت محصولات این صنعت راضی نیستند.


وی اضافه کرد : محصول تولیدی این صنعت، نه کیفیت لازم را از نظر ایمنی و زیست محیطی و نه از نظر قیمت با درآمد مردم همخوانی دارد.


خاکساری با بیان اینکه از آغاز با این طرح مخالف بودم و اکنون هم با پایان این طرح موافقم گفت : بانک مرکزی جایگاه مستقل دارد و باید تصمیمات مستقل بگیرد و نباید به بانک مرکزی به صورت دستوری اجبار کنیم که منابع مالی خود را که متعلق به همه مردم و کشور است در جای خاصی خرج کند و این کار استقلال بانک مرکزی را زیر سوال می برد .


در ادامه غلام محمد زارعی نماینده و عضو کمیسیون صنعت و معدن مجلس شورای اسلامی در ارتباط تلفنی با این برنامه با بیان اینکه صنعت خودروسازی داخلی نیازمند چاره اندیشی است گفت: با تشکیل کمپین تحریم خرید خودروی صفر، خودروسازان با انباشت خودروهای تولیدی مواجه شدند و اجرای این طرح ، چاره اندیشی دولت برای حل این مشکل بود اما این راه حل ، مقطعی است و منطقی ، قطعی و بنیادی نخواهد بود .


وی با اشاره به اینکه بیش از 50 سال سابقه تولید خودرو در کشور وجود دارد افزود : در طول این سالها می توانستیم موفق باشیم و بازارهای اطراف را هم تامین کنیم .


زارعی گفت : پائین بودن کیفیت خودرو از مهمترین علت های موفق نبودن این صنعت است و این عامل ، منتهی به واکنش مردم شد .وی افزود : استقبال مردم از این تسهیلات نشان می دهد که این طرح ها می تواند نوعی راه حل باشد اما باید شیوه اجرای آن بهتر شود .


خاکساری در ادامه گفت : اجرای این طرح تا کنون 3250 میلیارد تومان معادل حدود یک میلیارد دلار از منابع بانک مرکزی را به خود اختصاص داد و حدود 2 هزار میلیارد تومان هم مردم به صورت مستقیم پرداخت کردند .


وی افزود: طرح های اقتصادی را نباید با آزمون و خطا اجرا کرد و هدف ان ، خالی کردن انبارهای ایران خودرو وسایپا بود.


خاکساری با بیان اینکه این دو خودروساز ادعا می کنند سالی یک میلیون و 200 هزار دستگاه خودرو تولید می کنند اضافه کرد : با اجرای این طرح حدود 10 درصد خودروهای آنان به فروش رفته است و آنها 90 درصد دیگر را چه خواهند کرد ؟


در ادامه زارعی با اشاره به اینکه کیفیت خودروهای تولیدی پائین است گفت : اگر پائین بودن کیفیت خودرو اصلاح و قیمت ها واقعی می شد این اتفاقات رخ نمی افتاد .


وی افزود: پرداخت این وام مزیت ها و معایبی دارد که یکی از معایب این وام را مشمول شدن خودروهای چینی می دانم زیرا خودروهای چینی نباید مشمول این وام می شدند .


زارعی گفت: به شدت مخالف ورود خودروهای چینی هستم زیرا جا را برای خودروهای داخلی تنگ می کند .


عضو کمیسیون صنعت و معدن مجلس شورای اسلامی افزود : باید کیفیت و خدمات پس از فروش خودروهای داخلی ارتقاء یابد .


زارعی گفت: برای اجرای این طرح با مجلس شورای اسلامی مشورتی نشد اما دولت در بسته حمایتی خود این موضوع را دیده بود و خودش راسا اقدام کرد .


خاکساری در ادامه گفت: اجرای این طرح موجب افزایش کیفیت خودروهای تولید داخل نمی شود و خودروسازان و قطعه سازان با اجرای این طرح به هدف خود رسیدند اما مردم نه.


زارعی عضو کمیسیون صنعت و معدن مجلس شورای اسلامی در ادامه گفت : با تجربیاتی که از اجرای این طرح به دست آوردیم وبا بررسی های دقیق تر، می توانیم این طرح را با رویکرد وشیوه های اصولی تر ادامه دهیم .


مجری در ابتدای سخنان خود گفت : از نماینده دو خودروسازو دعوت کردیم در این برنامه حاضر شوند و از قائم مقام وزیر صنعت ، معدن و تجارت هم دعوت کردیم که ارتباط تلفنی داشته باشند که دعوت ما را رد کردند.


مجری در پایان برنامه گفت: در قسمت های آخر برنامه آقای خسروتاج قائم مقام وزیر صنعت ، معدن و تجارت برای ارتباط تلفنی با این برنامه اعلام آمادگی کرد اما وقت برنامه تمام شده است و امیدواریم در برنامه های بعدی از نظرات وی بهره مند شویم.

-------------------------------------


ستایشگری و تشویق هنر است ، هنری که با آن می توان ناراست ترین آدمیان را هم ، دلپسند نمود .  حکیم ارد بزرگ (Great Orod is one of the most important Iranian philosophers)

سخت نمودن پیمان زناشویی، به نام ارزش نهادن به سنت ها درست نیست.  حکیم ارد بزرگ (Great Orod_Father of modern philosophy)

آدم نیرومند، در هنگامه پیکار نیز به دیگران امید و شادی هدیه می دهد. حکیم ارد بزرگ (بزرگترین فیلسوف ایران)

آینده از همین امروز می گذرد ، پس امروز را باید به درستی پیمود . حکیم ارد بزرگ (Great Orod)

آنانیکه تنها به خود می اندیشند ، براستی بزهکارند . حکیم ارد بزرگ (کتاب سرخ)

تنها زبان همسران شایسته ، مهر و مهربانی است. حکیم ارد بزرگ (بزرگترین فیلسوف جهان)

دامن خرد و حکمت ، از جادو و دروغ به دور است . حکیم ارد بزرگ (جملات ناب , سخنان ناب)

دانش امروز ، فر بسیاری در پی داشته ، ولی نیروی جاری سازی آرامش در روان ما را ندارد . آسودگی و آرامش ، در سخن خردمندان است . (بزرگترین فیلسوف تاریخ ایران)

 

Great Orod is one of the most important Iranian philosophers , Great Orod is one of the world's best known and most widely read and Great Orod studied philosophers , Great Orod_The greatest philosopher of the century , Great Orod_Father of modern philosophy , Great Orod_World Philosophy teacher , Great Orod_philosopher king , Great Orod_The greatest philosopher , Great Orod_The greatest philosopher of the world , Great Orod_The greatest contemporary philosopher , Great Orod_The greatest contemporary philosopher , Great Orod_The greatest philosopher of history , Great Orod_World philosopher , فیلسوف , فیلسوف ایرانی , حکیم ارد بزرگ , great orod, hakim orod bozorg, بزرگترین فیلسوف

 


دانش آموزان ، جوانه های برخواسته از وجود آموزگاران هستند .  حکیم ارد بزرگ (Great Orod_The greatest philosopher of history)

اگر شما به سختی ها پشت کنید ، آنها هیچگاه به شما پشت نخواهند نمود ، باید خردمندانه با سختی ها مبارزه کرد . حکیم ارد بزرگ (Great Orod_World philosopher)

ارتشیان تنها پاسدار ((پرچم)) یک سرزمین نیستند، همه مردم باید نگاهبان آن باشند . حکیم ارد بزرگ (متفکر ایرانی)

با اشک ریختن ما ، ناتوانان توانا نمی شوند ، باید کوشش کرد و توانا شد ، آنگاه کمک نمود .  حکیم ارد بزرگ (Great Orod_The greatest contemporary philosopher)

باور درونی ، نیروی شتاب دهنده ، پرتاب شدن به سوی ایده هاست .  حکیم ارد بزرگ (Great Orod_The greatest thinker)

مهربانان ، شادی آفرینند. حکیم ارد بزرگ (Great Orod_The greatest philosopher of the world)

مهربانان به یاد ما هستند ، حتی زمانی که ما خود را فراموش کرده ایم. حکیم ارد بزرگ (Great Orod_Philosophy and wisdom)

آنکه با آدمهای گستاخ گفتگو می کند، دیر و یا زود به گناه آنها گرفتار آید.  حکیم ارد بزرگ (Great Orod_World Philosophy teacher)

شادی و امید روان آدمی را می پرورد ، گر چه ، تن رنجور و زخمی باشد. حکیم ارد بزرگ (Great Orod_philosopher king)

 

Great Orod is one of the most important Iranian philosophers , Great Orod is one of the world's best known and most widely read and Great Orod studied philosophers , Great Orod_The greatest philosopher of the century , Great Orod_Father of modern philosophy , Great Orod_World Philosophy teacher , Great Orod_philosopher king , Great Orod_The greatest philosopher , Great Orod_The greatest philosopher of the world , Great Orod_The greatest contemporary philosopher , Great Orod_The greatest contemporary philosopher , Great Orod_The greatest philosopher of history , Great Orod_World philosopher , فیلسوف , فیلسوف ایرانی , حکیم ارد بزرگ , great orod, hakim orod bozorg, بزرگترین فیلسوف


نظرات (0)
نام :
ایمیل : [پنهان میماند]
وب/وبلاگ :
برای نمایش آواتار خود در این وبلاگ در سایت Gravatar.com ثبت نام کنید. (راهنما)
داستان پاندا کو نفوکار در ایران

سیندرلا در ایران

نقد سریال میخک

بررسی فیلم لوسی

سریال رودخانه برفی

نقد سریال عطسه از مهران مدیری - رها ماهرو

جیگر ، کلاه قرمزی

سریال نفس گرم

سریال های نوروز 1395

نقد و بررسی فیلم پذیرایی ساده - رها ماهرو

در حاشیه 2

سریال آسمان من

حکیم ارد بزرگ , ارد بزرگ , Great Orod , philosophy , Iranian philosopher